ЗАСЛУЧНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Хмельницького району Хмельницької області

Лейкоз великої рогатої худоби – це небезпечно.

Дата: 03.12.2024 13:57
Кількість переглядів: 24

 

Фото без описуКрасилівська дільнична лікарня ветеринарної медицини повідомляє про те, що з початку 2024року було проведено 9123 лабораторних досліджень ВРХ на лейкоз, в тому числі 6030 від тварин, що утримуються в індивідуальних підсобних господарствах. По результатам досліджень було виявлено 25 РІД позитивних (хворих) тварин, які утримуються в дворогосподарствах громадян.

   Найбільшу кількість хворих тварин виявлено в Красилівській ОТГ -20гол. У Щиборівській і Заслучненській громадах відповідно 3 і 2 голови.

Лейкоз великої рогатої худоби – інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується  злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів та утворенням злоякісних пухлин.

   Вірус виділяється з організму заражених тварин з кров’ю, молоком, слиною іншими секретами й екскретами, що містять лімфоцити, які є активними факторами його передачі.

  Лейкоз ВРХ розвивається стадійно, однак на кожній із стадій тварина є заразною. В умовах приватного сектору утримання інфікованих тварин в одному приміщенні разом із здоровими, випасання в одній череді несе значно великі ризики передачі інфекції.

  В інфікованих вірусом лейкозу тварин, особливо в клінічній стадії змінюються обмінні і біохімічні процеси і, як наслідок відбуваються зміни якісних характеристик  молока і м’яса та накопичення в них шкідливих для людей продуктів обміну.

  Вченими встановлено, що вірус лейкозу ВРХ має близьку генетичну спорідненість з вірусом лейкозу людини і цим не можна нехтувати.

  Згідно діючої Інструкції профілактики та оздоровлення ВРХ від лейкозу продаж молока на молокозаготівельні підприємства та на ринку, а також випас у загальному стаді забороняється.

   Будь-яка позитивно реагуюча на лейкоз тварина вважається хворою та підлягає обов’язковому ізолюванню з послідуючою здачею на забій. Після  вибуття інфікованої тварини необхідно ретельно очистити стійло і провести дезинфекцію всього приміщення. Подальше використання туші залежить від наявності або  відсутності паталогоанатомічних змін. У випадку ураження внутрішніх органів пухлинами туші утилізують, неуражені – направляються на переробку та виготовлення виробів із термічною обробкою м’ясної сировини.

При купівлі корови або телички необхідно звертати увагу на її походження та наявність у неї ідентифікаційного номера. До того ж , на тварину має бути оформлений Паспорт великої рогатої худоби, в якому мають бути відмітки про проведення щорічних обов’язкових досліджень та профілактичних щеплень.

  В зв’язку з виявленням інфікованих вірусом лейкозу тварин в індивідуальних підсобних господарствах, нагадуємо жителям про те, що купуючи молоко та молочні продукти на ринку, або у знайомих потрібно пересвідчитись, чи є у власників тварин ветеринарний паспорт із відміткою про проведення діагностичних досліджень та профілактичних щеплень. І у будь-якому разі не купувати продукти з рук на вулиці, або у невстановлених для цього місцях.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь