Обережно, шахрайство!

Дата: 02.05.2024 10:24

Фото без описуПоліція Красилівщини повідомляє , що шахрайство займає лідируючі позиції серед злочинів проти власності. Попри війну шахраї не залишають спроб збагатитися за рахунок інших. Зловмисники  входять в довіру до громадян і під різними приводами виманюють їхні кошти.

Одним з найрозповсюдженіших видів шахрайств є телефонні шахраї. Аферисти дзвонять до громадян, представляються працівниками банку або операторами мобільного зв’язку, випитують особисті дані, дані банківських карток, коди та паролі. Отримавши необхідну інформацію, шахраї  знімають усі кошти з рахунків своїх жертв.

Під час війни «популярності» набули шахрайства з соціальними виплатами. Зловмисники поширюють повідомлення про фінансову допомогу в месенджерах, розміщують їх на сайтах та у соціальних мережах, маскуючись під благодійні організації або банки. Перейшовши за шахрайськими посиланнями, потерпілі вводять реквізити банківських карток, після чого з них зникають усі кошти.

Поширеними є також випадки шахрайств під час купівлі–продажу в інтернеті. Жертвами шахраїв стають як ті, хто продає, так і ті, хто намагається заробити, продаючи в мережі. Фейкові посилання для оформлення покупок, або ж переказ коштів наперед – найчастіші інструменти шахраїв, за допомогою яких зловмисники заволодівають заощадженнями своїх жертв.

Поліція просить громадян бути обережними. Аби не потрапити в пастку шахраїв, слід дотримуватися декілька простих правил безпеки:

- Нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів

- Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах;

- Не переходьте за сумнівними посиланнями;

- Перевіряйте інформацію щодо соціальних виплат на офіційних сайтах державних установ, благодійних фондів, міжнародних організацій, тощо;

- під час онлайн-шопінгу, не перераховуйте грошові кошти наперед, користуйтеся послугою післяплати.

Будьте обачні та бережіть свої кошти!

Скануй QR-код та підписуйся на спільноту кібер поліції у Viber та дізнавайся нові схеми шахраїв у Хмельницькій області.