До відома населення: Щеплення домашніх тварин - актуальність сьогодення!

Дата: 05.07.2023 08:33

Фото без описуНа території Хмельницької області останнім часом фіксуються непоодинокі випадки спалахів захворювання на сказ серед домашніх тварин, у результаті чого відбувається зараження цією невиліковною хворобою людей.

Маємо такий прикрий випадок і на теритрорії нашої громади.

У зв`язку з цим наголошуємо на необхідності проведення щеплення усіх домашніх тварин проти сказу, щоб убезпечити себе від непоправних наслідків!

Дієвий засіб проти сказу - є щорічне щеплення тварин.

Сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується ураженням центральної нервової системи.

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Тільки вчасно наданий комплекс антирабічної допомоги може вберегти постраждалих людей від смертельних наслідків.

Що варто знати про сказ – у спільній із EU4SaferFood інфографіці.

Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вашого регіону.

Додатково.

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ) сказ входить в першу п’ятірку основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків.