День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2023 15:22

Фото без описуСьогодні, 20 лютого 2023 року, в Україні уже вдев`яте відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні, запроваджений згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року.

Саме в цей день девять років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

У період з 18 по 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею».

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотечних закладах громади оформлено виставки- вшанування «Вічна слава Героям Небесної Сотні».