A A A K K K
для людей із порушенням зору
ЗАСЛУЧНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Хмельницького району Хмельницької області

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення (слухання)

Дата: 11.01.2022 13:18
Кількість переглядів: 1704

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення (слухання) щодо реорганізації, ліквідації та перепрофілювання (зміни типу) закладів освіти Заслучненської сільської ради

 

 

1. Найменування організатора громадського обговорення (слухань) - Заслучненська сільська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Заслучненської сільської територіальної громади щодо реорганізації, ліквідації та перепрофілювання  закладів освіти, а саме:

- Про реорганізацію Великозозулинецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів у Великозозулинецьку гімназію;

 - Про ліквідацію Писарівської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Красилівського району Хмельницької області (код ЄДРПОУ 22766837).;

 - Про перепрофілювання Котюржинецької гімназії та закладу дошкільної освіти «Пізнайко» у Котюржинецьку гімназію зі структурними підрозділами дошкільне відділення та початкова школа.

 

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 18 березня 2020 року, не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон передбачає, що здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечуватимуть:

- початкова школа;

- гімназія;

- ліцей.

Крім того, згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту», який набрав чинності 28 вересня 2017 року, передбачається, що переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом.

Таким чином, установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26) реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника (стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Станом на сьогодні на території Заслучненської сільської ради функціонують 4 заклади загальної середньої освіти. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена  на заробітну плату педагогічних працівників. 

У зв’язку з малою наповненістю класів комунальних закладів освіти є загроза втратити права громади на отримання освітньої субвенції з державного бюджету на оплату праці педагогічним працівникам закладів.

В такому випадку, бюджетне навантаження щодо оплати заробітної плати педагогам цих закладів буде покладене на місцевий бюджет, що призведе до мінімізації видатків на основні поточні потреби закладів (покращення матеріально-технічної бази тощо) і негативно вплине на забезпечення надання якісних освітніх послуг і забезпечення комфортного освітнього простору (середовища).

З метою збереження за закладами освіти високого коефіцієнту при розподілі освітньої субвенції, збереження робочих місць та рівня заробітних плат педагогічних працівників, є потреба провести заходи щодо трансформації (зміни) мережі закладів освіти згідно запропонованих проєктів рішень (додаються).  

Крім того, заходи з оптимізації шкільної мережі дадуть можливість створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

3. До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці Заслучненської сільської територіальної громади, депутати Заслучненської сільської ради, тощо.

4.  Формат проведення громадського обговорення:

У зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 31050, Хмельницька область, Хмельницький район, село Заслучне, вулиця Шкільна, будинок 1-А (відділ освіти, культури, молоді та спорту Заслучненської сільської ради), електронна адреса: osv_zasluchne@edu.kr.km.ua .

Також із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення передбачатиме на території сіл с.Писарівка, с.Великі Зозулинці, с.Котюржинці: громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю та колективами ЗЗСО.

5. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

Адреса: 31050, Хмельницька область, Хмельницький район, село Заслучне, вулиця Шкільна, будинок 1-А.

Електронна адреса: osv_zasluchne@edu.kr.km.ua

6. Прізвище та імя особи, визначеної відповідальною за громадське обговорення – Снігур Володимир Іванович – заступник сільського голови – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Заслучненської сільської ради, телефон: 0673491499.

Контактна особа – Савчук Алла Степанівна – головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Заслучненської сільської ради, телефон: 0985667941.

7. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Заслучненської сільської ради у строки, передбачені чинним законодавством.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь